Våra återförsäljare / forhandlere

Du kan köpa våra egna kvalitetsgarner i butiken i Lund eller här i webbshopen, eller hos någon av våra återförsäljare här nedan.

Du kan söka i listan efter de olika märkena:
Iloyarn (I) – West Yorkshire Spinners (W) – Schulana (S) – One Hemp (O)

Södra Sverige
Alma Trapp eftr, Lantmannavägen 15, Onslunda (I)
Avigorät www.avigorat.se, Hembygdsgatan 2, Klippan (O)
Bäckhästen café och butik, Bäck 109, Unnaryd (I)
Garnhörnan www.garnhornan.com, Östergatan 4, 235 33 Vellinge (I)
Garnlycka, Stabbarp 448, Eslöv (I)
Hemslöjden i Skåne www.hemslojdenskane.se, Österleden 10, Landskrona (I)
Ingrids Ateljé www.ingridsatelje.se, Södra Hötoftavägen 115, Vellinge (I) (O)
Janko Photo Art&Design AB www.jankocollection.se, Lerjans väg 11, Tvååker (O)
Maskor och Stygn på Österlen www.maskorochstygn.se, Storgatan 29, Simrishamn (O)
Nyansen Mjuk o Tuff, Landsvägen 41, Löttorp (O)
Nystan och Härvor www.nystanochharvor.se, Fredsgatan 11, Halmstad (O)
P Persson o Co, G:a Skeppsbron 10, Åhus (O)
Prinsessgarn www.prinsessgarn.se, Lundbergsgatan 4, Malmö (mittemot Kronprinsen) (I)
Stickerier www.stickerier.se, Stora Östergatan 32, Ystad (I)
Tant Hulda www.tanthulda.se, Stora Gråbrödersgatan 12, Lund (I) (W) (S) (O)
Tant Thea www.tantthea.se, Möllegränden 15, Helsingborg (I)
Ullgården, Gessie byaväg 6, Gessie (O)
Virk och Stick Maja virkostickmaja.se, Vättergatan 3, Huskvarna (O)
Ålshults Handelsbod www.alshult.se, Ålshult 12, Ryd (I)

Västra Sverige
Ateljé Margaretha, Bryggaregatan 8, Borås (O)
Ateljé Norrgården, Ö.Granhammar 164, Granhammar (O)
Deisy Design www.deisydesign.nu, Kungsportsavenyn 39, Göteborg (O)
Fyrväpplingen, Torggatan 6c, Tidaholm (I)
Garnasinne www.garnasinne.se, Lerum (I)
Garnglädje www.garngladje.se, Härkila Tomten 5, Sätila (O)
GBs Garn www.gbsgarn.se, Göteborgsvägen 25, Mölndal (I) (O)
Knit & Purl, Bondegatan 7, Göteborg (I)
Vinterverkstan www.vinterverkstan.se, Magasinsgatan 6, Skärhamn (O)
Vävkompaniet www.vavkompaniet.se, Västerbrogatan 15, Borås (O)
Ängsklockan, Sävedalen (I)

Östra Sverige
Ateljé Eliza, Åsa Stationsväg 15 B, Åsa (O)
Fingerborg Butik och Atelje www.fingerborg.se, Åsögatan 132, Stockholm (O)
Garn Netto, Nygatan 38, Linköping (O)
Garnadiset garnadiset.se, Bandhagsplan 14, Bandhagen (O)
Garnbacken www.garnbacken.se, Skånstorpsvägen 36, Hällestad (O)
Kreativa Händer på Hörnet, Storängsvägen 11A, Åkersberga (I) (O)
Syster Lyster, Ribbagårdsgränd 1 G, Gränna (O)
Trassel, Stationsvägen 16, Täby (O)
Tvinnat www.tvinnat.se, Långsjövägen 25, Älvsjö (I)
Upplings Garn och Mode www.upplings.se, Kungsgatan 2, Västerås (O)
Valaine Organic Lifestyle – Stickaboo valaine.se/tillverkare/stickaboo, Mittspåret 17, Täby (O)
Vävknuten, Fristadstorget 6, Eskilstuna + Taxinge Slott (O)
Yll & Tyll www.yllotyll.com, Bredgränd 7C, Uppsala (O)

Norra Sverige
Ateljé Textera www.textera.se, Bredviken 6, Obbola (O)
Garnbutiken i Selja, Mjogåkersvägen 16, Mora (I)
Garnet garnet.se, Drottninggatan 30, Gävle (O)
Kaki www.kaki.se, Årevägen 74, Åre (O)
North Wool Company, Drängsmark 169, Kåge (O)
Perssons Garn, Umeå (O)
Sticksömmen www.sticksommen.se, Gärdsmark 180, Skellefteå (O)
Tallbo Garn tallbogarn.com, Jädraåsvägen 21 E, Jädraås (O)
The Wooly Shop, Fridhemsplan 2B, Mora (O)

Danmark
Cathy's Stof og Textildesign stof-garn.dk, Riberdyb 2, Kolding (O)

Webbutiker
Cool Wool www.coolwool.se (I)
Garnkorgen www.garnkorgen.se (O)
Knocks www.knocks.se (O)
Organic Knitters www.organicknitters.com (I)
Strikk www.strikk.se (O)